Програми, сценарії, розробки
Меню сайту

Наше опитування
Звідки ви дізнались про наш сайт
Всього відповідей: 28

Друзі сайту
www.fonddobro.ru

Форма входу

Пошук

Архів записів

· RSS22.01.2025, 04:23

  П О Л О Ж Е Н Н Я
 про Всеукраїнський конкурс «Духовна святиня рідного краю» 


1. Загальні положення

1.1.Конкурс «Духовна святиня рідного краю» засновано та проводиться Всеукраїнським фондом сприяння розвитку культури і освіти «Добро» за організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України за номінацією: живопис.
1.2.Головною метою конкурсу є виявлення та розкриття творчих здібностей та обдарувань дітей і молоді, формування їх цілісного духовного світу, почуття патріотизму, любові до рідного краю, малої і великої Батьківщини.

2. Організація та проведення конкурсу

2.1. У конкурсі беруть участь вихованці центрів духовно–морального виховання — позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.
2.2. Конкурс проводиться у три етапи з 01 лютого до 01 травня 2010 р.:
1етап — на рівні навчальних закладів (до 20 березня 2010 року);
2етап — обласний (до 15 квітня 2010 року);
3етап — Всеукраїнський (до 01 травня 2010).

3. Основні вимоги до конкурсних робіт:

-відповідність темі ( можна також розкрити народні християнські теми "Різдвяні мотиви", « Світле свято пасхи"; «Біблійські мотиви», через тематичну спрямованість юні художники мають розкрити питання, що хвилюють сучасну людину — наступність поколінь, взаємовідносини дітей і дорослих, духовні цінності тощо);
-нестандартний підхід до висвітлення теми;
-художній рівень;
-техніка та якість виконання;
-формат А3 із супровідним текстом до об’єкту (у супроводі коротко розкрити: що для автора є духовною святинею, чому?).

До роботи додається коротка інформація:

назва роботи;
номінація;
прізвище, ім’я, по батькові автора/авторів;
вік;
навчальний заклад;
місто/район;
область.

Використання комп’ютерів та інших технічних засобів на будь–якій стадії роботи над творами не допускається.

4.До 01 травня учасники (переможці 2 етапу) надсилають свої роботи за адресою: м. Київ, площа Контрактова, 12

5.Конкурсна комісія

Склад комісії становить: 7 осіб. О.О.Поликовська, президент Всеукраїнського фонду «Добро», канд.історич.наук - голова комісії; А.В.Бєляєва, спеціаліст Фонду – секретар ; члени комісії :Р.І.Євтушенко, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки; Т.В. Бакка, доцент кафедри історії та суспільно-політичних дисциплін Національного педагогічного університету ім..М.Драгоманова; Н.І.Лісова, заступник директора Черкаського ОІПОПП, канд..пед.наук: С.К.Щербенко, методист з образотворчого мистецтва Черкаського ОІПОПП; Л.В.Мандро, викладач образотворчого мистецтва школи мистецтв м.Сміли .

5.1.Організація роботи комісії покладається на її голову та секретаря, які планують проведення засідань.

5.2.У разі рівного розподілу голосів ухвальним є голос голови комісії.

6. Підведення підсумків:
Переможці конкурсу нагороджуються грамотами організаторів конкур­су та подарунками за рахунок коштів фонду «Добро».


  П О Л О Ж Е Н Н Я
про міський конкурс знавців духовної спадщини слов'янських народів
«Чому ми так говоримо? Крилаті вирази зі сторінок Біблії»
(м.Севастополь)


 
Міський конкурс «Чому ми так говоримо?» гра-змагання для учнівської молоді на краще знання основ християнської культури. 
  Мета конкурсу:
пропаганда мови як знаряддя національного і міжнаціонального спілкування, пропаганда мови як духовного стану і святині народу; створення естетично і етично зацікавленої аудиторії школярів, батьків, педагогів для творчого середовища спілкування, формування загальної культури підростаючого покоління; пробудження у дитини (підлітка) бажання дотримуватися моральних принципів, властивих цивілізованій і духовно багатій людині.  

Організатори конкурсу

Центр юнацтва та молоді міського управління освіти і науки 


Учасники конкурсу


 
У конкурсі беруть участь діти і підлітки у віці 13-18 років, які вчаться у школах, ПТУ, технікумах. Команди формуються по 8 чоловік. Капітана команди обирають із числа гравців. Кожна команда вибирає собі назву, розробляє емблему і готує вітання.  

Правила гри

  Гра проводиться за трьома віковим категоріями: перша – 10-12 років, друга – 13-15 років, третя – 16-18 років. Відбірні турніри проводяться в Центрі юнацтва і молоді, фінал конкурсу – в приміщенні, про яке учасникам повідомляється за тиждень до змагань. Кожна команда розміщується за окремим столом. 
  Учасники конкурсу заздалегідь знайомляться з рекомендованою літературою, на основі якої розробляються питання. 
  Кожна команда на конкурсі повинна відповісти на 5 запитань. На обдумування кожного питання дається 1 хвилина. Команда в своїй відповіді може озвучити дві версії, але у випадку, якщо вірна друга, команда отримує на два бали менше відповіді. 

Оцінка відповідей

6 балів – відповідь правильна і вичерпна 
4 бали – команда дала правильну, але неповну відповідь  
2 бали – команда у своїх логічних роздумах була близька до відповіді 
0 балів – команда отримує за неправильну відповідь або його відсутність 

Відповідальні за проведення ігри


  Конкурсна комісія.
Склад конкурсної комісії (журі): голова комісії і чотири члени. Голова обирається з п'яти членів комісії. 
  До обов'язків комісії відноситься:  
-
оцінка відповідей, що подаються командами
- оголошення результатів гри
- дотримання правил і регламенту гри
- накладення штрафних санкцій.
  Консультант-арбітр.
Незалежний експерт, юрист-практик, запрошений на гру для розгляду претензій і апеляцій команд відносно питань і відповідей, для вирішення спірних питань. 
  Ведучий.
До обов'язків ведучого відноситься: ознайомлення учасників із правилами гри, чітке дотримання правил гри, створення умов, рівних для всіх учасників гри. 

Нагородження

 
Конкурсна комісія визначає три кращі команди в кожній віковій групі, які нагороджуються цінними призами. Два заохочувальні призи можуть бути вручені кращим гравцям і капітанам у кожній віковій групі.


Всеукраїнський конкурс навчальних програм з основ духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді.
Положення

1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає принципи та механізм конкурсного відбору навчальних програм з основ духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді.
1.2. Конкурс проводиться з метою долучення дітей і молоді до духовно-моральних цінностей, виховання юних поколінь громадян України на засадах християнських гуманістичних традицій українського суспільства та визначає пріоритетні теми: світова християнська культура, її історія та місце в сучасному світі; духовні цінності сім’ї і родини; моральні основи християнства; біблія в шкільних курсах; до витоків народної культури; прикладне мистецтво у формуванні загальнолюдських цінностей.
1.3. Конкурс проводить Всеукраїнський фонд «Добро» за організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.
1.4. Конкурс є відкритим.
2. Організація конкурсу.
2.1. Конкурс оголошується Всеукраїнським фондом «Добро» .
2.2. У конкурсі можуть брати участь як окремі автори, так і авторські колективи, які мають необхідну науково-теоретичну і фахову підготовку та уклали навчальну програму згідно з Основними вимогами до конкурсних навчальних програм.
3. Порядок та умови проведення конкурсу.
3.1. Конкурс проводиться з 01 квітня до 01 липня 2009 року.
3.2. Конкурс проводиться у таких номінаціях:
- програма для дошкільних навчально-виховних закладів;
- програма для загальноосвітніх навчально-виховних закладів;
- програма для позашкільних навчально-виховних закладів.
3.3. Конкурсна комісія визначає по 3 переможці у кожній номінації, які будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками.
3.4. Програми, що стали переможцями конкурсу, будуть рекомендовані для викладання в закладах освіти та будуть видані окремою збіркою. Видавництво залишає за собою право редагувати програми.
3.5. У разі, якщо подані на конкурс навчальні програми не відповідають вимогам до конкурсних програм, не враховують вікових особливостей учнів, а відтак є складними чи нецікавими для них, конкурсна комісія не присуджує диплом.
4. Основні вимоги до конкурсних програм.
4.1. Програма повинна складатися з пояснювальної записки, змісту навчального матеріалу й вимог до рівнів навчальних досягнень, додатків (за потребою).
4.2. У пояснювальній записці визначаються цілі й завдання програми, дається стисла характеристика її структури та окремих складових, перелік змістових ліній та концентровано розкриваються особливості організації вивчання програмового матеріалу тощо.
4.3. Розділ програми «Зміст навчального матеріалу» формується на основі державного стандарту відповідної освітньої галузі. Він містить дидактично обґрунтовану систему компетентностей, що має бути реалізована під час виконання даної програми. Навчальний матеріал розподіляється за розділами й темами.
4.4. Кожний розділ навчального матеріалу має містити опис навчальних досягнень учнів у процесі виконання програмових вимог.
4.5. Зміст навчального матеріалу навчальних програм може мати додаткові рубрики, що конкретизують цілі і завдання даного предмета й відображають його специфіку. Такими рубриками можуть бути списки літератури для вивчення та читання, вимоги щодо практичного оволодіння видами певної діяльності, переліки практичних робіт, тематика екскурсій тощо.
4.6. Рукописи мають бути виконані державною мовою.
4.7. Рукописи мають бути виконані комп’ютерним набором, стандартним шрифтом (14 пунктів) через 1,5 інтервалу. На одному боці аркуша А4 має бути 28-30 рядків по 50-60 знаків у кожному. Авторський аркуш становить 24 сторінки тексту через два інтервали.
4.8. Додатки до навчальних програм можуть містити:
• критерії та норми оцінювання навчальних досягнень учнів;
• перелік основної та додаткової навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання при вивченні предмета;
• перелік посібників;
• перелік програмних педагогічних засобів комп’ютерної підтримки предмета;
• список рекомендованої методичної літератури для вчителя;
• список науково-популярної літератури для учнів.
5. Конкурсна комісія.
5.1. Орієнтовний склад комісії становить до 7 осіб.
5.2. Персональний склад комісії формується з наукових і практичних педагогічних працівників.
5.3. Організація роботи комісії покладається на її голову, заступника та секретаря, які планують проведення засідань.
5.4. У разі рівного розподілу голосів ухвальним є голос голови комісії.

Переможці конкурсу будуть нагороджені похвальною грамотою від
Всеукраїнського фонду «Добро».
Кращі програми будуть опубліковані у журналі «Вічне слово».




КОНКУРС «ЄВРОПЕЙСЬКА ОСВІТА МОЛОДІ»

Організатор: Міжнародний Фонд «Відродження».
Мета: розвиток молодіжних, зокрема шкільних, позашкільних та учнівських ініціатив, спрямованих на виховання молодого покоління на засадах європейських цінностей, поширення практик неформальної освіти, інтерактивних та ігрових методик навчання європейській інтеграції.
До участі запрошуються громадські організації, асоціації вчителів, шкільні євроклуби, середні освітні та позашкільні навчальні заклади.
Пріоритети конкурсу:
• Методична та матеріально-фінансова (зокрема, шляхом регрантування) підтримка розвитку спроможності проєвропейських місцевих ініціатив методом "роблячи навчаюсь".
• Заснування та забезпечення постійної діяльності мережі шкільних європейських клубів, особливо в малих містах, селищах та селах.
• Розвиток спроможності існуючих шкільних євроклубів через проведення заходів з обміну досвідом їх роботи та надання постійної методичної підтримки їхній діяльності.
Практики, що мають бути розвинені в рамках проектів:
• застосування інтерактивних та ігрових методик навчання європейській інтеграції у шкільній та позашкільній освіті;
• поширення неформальної освіти у діяльності навчальних та позашкільних закладів, громадських організацій та інших інституцій, що працюють з молоддю;
• участі у публічних дебатах на тематику європейської та євроатлантичної інтеграції України;
• проведення масових публічних заходів у рамках відзначення Дня Європи зусиллями шкільних євроклубів та молодіжних організацій;
• залучення молоді до прийняття рішень в процесі підготовки та організації діяльності євроклубів та масових акцій;
• інші практики, які відповідають пріоритетам конкурсу.

Максимальний розмір гранту: у випадку регрантингової діяльності за проектом – 30 000 доларів США; у випадку проекту методичної підтримки розвитку шкільних євроклубів – 20 000 дол. США.
Контактна інформація:
Ірина Солоненко, директор Європейської програми
тел: +380 (44) 461 95 00
факс: +38 (044) 486 01 66
eлектронна пошта: solonenko@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, вул. Артема 44, оф.4
Інтернет-сторінка : www.irf.kiev.ua/ua/programs/eui/eu



Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz