Для активізації патріотичного виховання школярів, яке в наш час потребує особливо підвищеної уваги, був створений соціально-культурологічний проект «З вдячністю за сьогодення».
Мета проекту - сприяти військово–патріотичному вихованню дітей та підлітків, привернути їхню увагу до людей, які пережили лихоліття тих часів та надати їм посильну допомогу. Проект був розроблений та реалізовується Радою учнівського самоврядування Подільського району м. Києва, педагогами, учнями шкіл району, методистами та вихованцями Будинку дитячої творчості Подільського району.
Актуальність проекту емоційно підсилює ще і вагомий факт того, що саме в 2009 - 2010 роках пройдуть святкування 65 річниці визволення України та Дня Перемоги.
За словами президента районної Ради учнівського самоврядування Пустової Таїсії: «Ми будемо намагатися, щоб кожен учасник проекту зрозумів, що тільки щира пам’ять про героїчне минуле допоможе зберегти нам власну гідність та бути готовими стати на захист рідної Вітчизни, надати реальну можливість кожному учаснику проекту доторкнутися до історії Великої Вітчизняної Війни, осмислити значення великого подвигу народу у боях за Батьківщину, познайомитися з тими, хто брав участь у цій боротьбі та пережив лихоліття війни, приділити їм увагу та надати допомогу. Залучати учнів до збору матеріалів про учасників Великої Вітчизняної війни». Інтерактивна презентація проекту «З вдячністю за сьогодення» для лідерів шкіл м. Києва, з метою залучення до проекту ширших верств населення та запропонувати іншим радам шкільного самоврядування долучитися до проекту. На базі БДТ Подільського району м. Києва у жовтні місяці протягом тижня тривала фотодокументальна виставка «Війна очима солдат», надана БФ «Живодайне джерело» - соціальним партнером БДТ.
Для більш ефективного емоційного впливу матеріалів виставки на екскурсантів та більш глибокого ознайомлення їх з матеріалами було розроблено низку пошукових та благодійних акцій: «Відлуння війни у нашій родині», «Квіти дев’ятого травня», «Ветерани живуть поруч», «Турбота», «Діти малюють війну», мета яких залучити дітей до активної участі у них, як до післямови виставки. Вперше для проведення екскурсії була підготовлена група екскурсоводів з числа волонтерів – учнів 8 –А класу школи № 19 (класний керівник Мельниченко Г.В.), які разом з методистом Немежанською О.А. провели 30 екскурсій. На цих екскурсіях більш як 400 дітей, педагогів, батьків, психологів та гостей Києва отримали можливість доторкнутися до сторінок історії, обпалених війною,. Серед них були також і делегації Рад учнівського самоврядування Києва, бо виставка стала одним з важливих блоків при проведенні Презентації Програми.
Виставка мала великий резонанс і одержала високу оцінку педагогів, психологів і, що дуже важливо, самих дітей.
|