Меню сайту

Наше опитування
Звідки ви дізнались про наш сайт
Всього відповідей: 28

Друзі сайту
www.fonddobro.ru

Форма входу

Пошук

Архів записів

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.05.2024, 06:56

Головна » 2009 » Червень » 5 » Всеукраїнський конкурс навчальних програм з основ духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді
Всеукраїнський конкурс навчальних програм з основ духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді
11:59
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає принципи та механізм конкурсного відбору навчальних програм з основ духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді.
1.2. Конкурс проводиться з метою долучення дітей і молоді до духовно-моральних цінностей, виховання юних поколінь громадян України на засадах християнських гуманістичних традицій українського суспільства та визначає пріоритетні теми: світова християнська культура, її історія та місце в сучасному світі; духовні цінності сім’ї і родини; моральні основи християнства; біблія в шкільних курсах; до витоків народної культури; прикладне мистецтво у формуванні загальнолюдських цінностей.
1.3. Конкурс проводить Всеукраїнський фонд «Добро» за організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.
1.4. Конкурс є відкритим.
2. Організація конкурсу.
2.1. Конкурс оголошується Всеукраїнським фондом «Добро» .
2.2. У конкурсі можуть брати участь як окремі автори, так і авторські колективи, які мають необхідну науково-теоретичну і фахову підготовку та уклали навчальну програму згідно з Основними вимогами до конкурсних навчальних програм.
3. Порядок та умови проведення конкурсу.
3.1. Конкурс проводиться з 01 квітня до 01 липня 2009 року.
3.2. Конкурс проводиться у таких номінаціях:
 - програма для дошкільних навчально-виховних закладів;
 - програма для загальноосвітніх навчально-виховних закладів;
 - програма для позашкільних навчально-виховних закладів.
3.3. Конкурсна комісія визначає по 3 переможці у кожній номінації, які будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками.
3.4. Програми, що стали переможцями конкурсу, будуть рекомендовані для викладання в закладах освіти та будуть видані окремою збіркою. Видавництво залишає за собою право редагувати програми.
3.5. У разі, якщо подані на конкурс навчальні програми не відповідають вимогам до конкурсних програм, не враховують вікових особливостей учнів, а відтак є складними чи нецікавими для них, конкурсна комісія не присуджує диплом.
4. Основні вимоги до конкурсних програм.
4.1. Програма повинна складатися з пояснювальної записки, змісту навчального матеріалу й вимог до рівнів навчальних досягнень, додатків (за потребою).
4.2. У пояснювальній записці визначаються цілі й завдання програми, дається стисла характеристика її структури та окремих складових, перелік змістових ліній та концентровано розкриваються особливості організації вивчання програмового матеріалу тощо.
4.3. Розділ програми «Зміст навчального матеріалу» формується на основі державного стандарту відповідної освітньої галузі. Він містить дидактично обґрунтовану систему компетентностей, що має бути реалізована під час виконання даної програми. Навчальний матеріал розподіляється за розділами й темами.
4.4. Кожний розділ навчального матеріалу має містити опис навчальних досягнень учнів у процесі виконання програмових вимог.
4.5. Зміст навчального матеріалу навчальних програм може мати додаткові рубрики, що конкретизують цілі і завдання даного предмета й відображають його специфіку. Такими рубриками можуть бути списки літератури для вивчення та читання, вимоги щодо практичного оволодіння видами певної діяльності, переліки практичних робіт, тематика екскурсій тощо.
4.6. Рукописи мають бути виконані державною мовою.
4.7. Рукописи мають бути виконані комп’ютерним набором, стандартним шрифтом (14 пунктів) через 1,5 інтервалу. На одному боці аркуша А4 має бути 28-30 рядків по 50-60 знаків у кожному. Авторський аркуш становить 24 сторінки тексту через два інтервали.
4.8. Додатки до навчальних програм можуть містити:
• критерії та норми оцінювання навчальних досягнень учнів;
• перелік основної та додаткової навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання при вивченні предмета;
• перелік посібників;
• перелік програмних педагогічних засобів комп’ютерної підтримки предмета;
• список рекомендованої методичної літератури для вчителя;
• список науково-популярної літератури для учнів.
5. Конкурсна комісія.
5.1. Орієнтовний склад комісії становить до 7 осіб.
5.2. Персональний склад комісії формується з наукових і практичних педагогічних працівників.
5.3. Організація роботи комісії покладається на її голову, заступника та секретаря, які планують проведення засідань.
5.4. У разі рівного розподілу голосів ухвальним є голос голови комісії.

Переможці конкурсу будуть нагороджені похвальною грамотою від 
Всеукраїнського фонду «Добро». 
Кращі програми будуть опубліковані у журналі «Вічне слово».



Переглядів: 1003 | Додав: m_v_v | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz