Каталог файлов
Меню сайту

Категорії розділу
Мои файлы [6]

Наше опитування
Звідки ви дізнались про наш сайт
Всього відповідей: 28

Друзі сайту
www.fonddobro.ru

Форма входу

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.05.2024, 08:07

Головна » Файли » Мои файлы

Міжнародна конференція «Формування міжетнічної та міжконфесійної толерантності майбутніх вчителів засобами громадянської освіти»
[ ] 14.09.2010, 15:57
5 грудня 2009 року у центральному корпусі Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова м. Києва пройшла міжнародна науково-практична конференція «Формування міжетнічної та міжконфесійної толерантності майбутніх вчителів засобами громадянської освіти». Організаторами цієї події виступили Міністерство освіти і науки України, Інститут історичної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова, Всеукраїнська Спілка викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти. Вона відбулася за сприяння Українсько-Канадського Проекту «Розбудова демократії».
  До участі в конференції були залучені кращі вітчизняні та іноземні фахівці в галузі підготовки майбутніх педагогічних кадрів, вчителів історії та суспільствознавства. В атмосфері зацікавленості та співпраці з привітальним словом до учасників конференції звернувся ректор НПУ імені М. П. Драгоманова, академік Андрущенко В. П. Зокрема, він зазначив: «Національний педагогічний університет є флагманом системи педагогічної освіти України, оскільки в ньому працюють висококваліфіковані вчені, педагоги, фахівці, серед яких є автори Стандартів, навчальних програм, підручників та посібників з галузі «Суспільствознавство» для вищої та середньої освіти України. Саме вони в межах Українсько-Канадського Проекту «Розбудова демократії» розробили курс «Громадянська освіта: основи демократії», що знаходить значну підтримку в учнів, студентів, викладачів».
  На пленарному засіданні головуючою була завідувачка кафедри методики викладання історії та суспільно-політичних дисциплін професор Ладиченко Т. В., яка наголосила на актуальності виховання майбутніх вчителів у дусі міжетнічної та міжконфесійної толерантності. 
  Цікавим був виступ Дніпренко Н. К., начальника Управління у зв’язку з громадськістю Кабінету Міністрів України, яка презентувала 2 проекти - урядовий сайт для юних громадян children.kmu.gow.ua, де простою для дитини мовою та гарними ілюстраціями пояснюється, що таке влада, уряд, їх структура та підрозділи та сайт «Громадянське суспільство та влада» Пані Наталя наголосила, що результати конференції потрібно надіслати в уряд, щоб розробити план дій, по впровадженню громадянської освіти в Україні.
  У вітальному слові, головний спеціаліст департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Євтушенко Р. І. відзначила важливість особистості вчителя у формуванні толерантного суспільства в Україні.
  З доповіддю на пленарному засіданні виступила Поликовська О.О., Президент Всеукраїнського фонду сприяння розвитку освіти і культури «Добро», наголосивши, що досить важливим у наш час є формування толерантної свідомості і духовно-моральних позицій у підростаючого покоління, зокрема у полікультурному суспільстві та міжетнічному середовищі.
  Професор Джордж Перлін із Центру вивчення демократії канадського університету Квінз - керівник Українсько-Канадського Проекту «Розбудова демократії», (українським директором якого є Марголіна Л. В.), привітав учасників конференції та презентував новий фундаментальний підручник «Основи демократії» створений колективом відомих українських політологів, правознавців, філосфів.
  Із презентацією очікуваних книг, створених за сприяння Українсько-Канадського Проекту «Розбудова демократії» - шкільного та вузівського підручників із курсу «Громадянська освіта: основи демократії», виступила Бакка Т.В., доцент кафедри методики викладання історії та суспільно-політичних дисциплін. Питанням методам навчання громадянської освіти у загальноосвітніх навчальних закладах присвячені запропоновані підручники, які пройшли апробацію в загальноосвітніх закладах більшості регіонів України та в провідних педагогічних університетах і отримали гриф «Рекомендовано» від МОН України.
  З цікавістю учасники конференції прослухали виступ чеського історика та публіциста Ярослава Пешека про існуючі проблеми міжетнічних стосунків у Чеській Республіці та шляхи їх вирішення.
  На завершення пленарного засідання режисер-продюсер канадської компанії «Нексус медіа» Дональд Душен представив анімаційний проект для дітей молодшого шкільного віку «Стовпи демократії», який із задоволенням подивилися дорослі.
  В перерві на брейк-каву усі присутні жваво знайомилися, обмінювалися враженнями та дискутували. Надалі конференція проходила по секціях, на яких науковці та викладачі вищих навчальних закладів ділилися своїми знаннями та досвідом, висвітлювали певні аспекти міжетнічної та міжконфесійної ситуації у своїх регіонах.
  У підведенні підсумків конференції взяв участь голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Решетніков Ю. Є., який звернув особливу увагу на те, що повага, розуміння іншої культури, релігії мають бути невід'ємними світоглядними орієнтирами майбутніх вчителів та основною складовою громадянської освіти. Юрій Євгенович висловив переконання, що результати конференції стануть важливим кроком на шляху подальшої гармонізції міжконфесійних відносин та консолідації українського суспільства.
  По закінченню конференції була прийнята резолюція, у якій були запропоновані конкретні кроки щодо запровадження системи підготовки вчителя історії та суспільствознавства до роботи у міжетнічному середовищі. 


Категорія: Мои файлы | Додав: m_v_v
Переглядів: 1133 | Завантажень: 0 | Коментарі: 13 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
2 spootte  
0
The decrease in echo derived RA pressure, PA systolic pressure, and systemic vascular resistance were associated with a significantly lower rate of hospitalizations <a href=http://bcialis.mom>real cialis online</a>

1 DonaldCop  
0
Ребята, просветите, из-за чего в МММ исчезли перспективные счета? Не хочу на низкий процент вклад делать. Надо заработать денюжек в приличной сумме. :)

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz